image

Döner Gratin

Döner gratin adını duymamış olabilirsiniz ama lezzeti çok güzel o kadar güzel ki Döner gratini yerken parmaklarınızı yiyeceksiniz fakat anlamayacaksınız. Bu nefis yaparken bize gereken malzemeler şunlar:  500 gram döner döner dönerciden hazır olsun, 1-2 adet domates, 2-3 meksika biberi, 1-2 tatlı kaşığı salça, kaşar rendesi, 200 gram sıvı krema.

Döner gratinin yapılışı oldukça basittir. Öncelikle dönerleri pişireceğimiz borcama diziyoruz. Dönerleri ister güvendiğiniz dönerciden ister de paketleyen ve hazırlayan hazırlanmış döner satan bir dönerciden alabilirsiniz. Dönerlerimizi borcama dizdikten sonra irice biber doğrayalım. Küp şeklinde domates doğrayalım. Bunları dönerlerimizin üstüne koyalım. Bunların üzerine kremamızı ekledikten sonra bir bardak sıcak suda salça eritelim. Salçayı da ekledikten sonra 200 derece sıcaklıktaki fırına borcamdaki yemeği fırına verelim. Fırında 15-20 dakika pişirdikten sonra üzerine rendelenmiş peynir ilave edelim. Bu şekilde de peynir eriyene kadar pişirelim. Artık yemeğimiz hazır. Servis edebilirsiniz. Servis ederken döner gratini yiyecek olanları uyarın ki parmaklarını yemesinler. Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>