sermec-kofte-fotografi-1-500x333

Sermeç Köfte

Sermeç köfte nefis mis gibi lezzetli bir köfte yemeğidir. Sizlere yine çok lezzetli bir et yemeği tarifini okumanıza sunacağım. 2 su bardağı çiğ köftelik ince bulgur, 500 gr az yağlı kıyma, 2 yumurta (eğer yumurta küçükse 3 tane de olabilir), isterseniz tuz, Biraz baharat mis gibi sermeç köftemizi yapmamız için bize gereken malzemeler. Hiç duraksamadan hazırlanışına geçelim.

Öncelikler malzemelerimizi bir güzel karıştıralım. Köftemizin dağılmaması için ise bir güzel de onu da yoğurmamız gerekiyor. Dibek ile ve ya sert bir kavanoz ile yoğurduğumuz bu köfteleri iyice dövelim. Ve bir avuç büyüklüğünde köfte şekli vererek kızgın yağda iyice kızarana kadar pişirin. Köftelerimiz yaklaşık 20 dakika kadar pişirince köftelerimiz kızaracaktır. Köfteler kızarınca pişirme işlemini tamamlamış oluyoruz. Pişirme işlemimiz de tamamlanınca mis gibi nefis bir lezzete sahip Sermeç Köftemiz servise hazır bulunmaktadır. Servis yaparken yemeğimizin yanında sarı ve ya siyah kola servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>