Copcu-Cop-Sis

Izgarada Çöp Şiş

Izgarada çöp şiş muhteşem bir lezzettir. Çok güzel bir tariftir. Neyse ağzınız sulanmadan tarife geçelim. 1 kilo tavuk göğsü, 1 kilo kuzu eti, 1 çay bardağı sıvı yağ (Et için 1 çay bardağı, tavuk için bir çay bardağı), 1 baş sarımsak (Yarı yarıya kullanılacak), 1 yemek kaşığı salça (Tercihen tavuk için), Kırmızı ve yeşil biber, Pul biber, Karabiber, Kimyon, Kekik, Tuz bunlar gerekli olan malzemeler sırada hazırlanışı var.

Etleri ve tavukları kuşbaşından iri doğrayalım. İkisini de ayrı ayrı kaplara alalım ve ayrı ayrı baharatlayalım. İçine yağ, ezilmiş sarımsak, pul biber, karabiber, kimyon ve kekik koyarak harmanlayalım. En az bir saat bekletelim. Tercihen tavuk harcına salça da ekleyebilirsiniz. Daha sonra da çöp şişlere geçirelim ve ızgarada pişirelim. Yine tercihen aralara biber de koyabilirsiniz. Artık ızgarada çöp şişimiz tamamlanmıştır. Mis gibi bir lezzet sofralarınızda yer alsın. Afiyet Olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>