sote

Sosis Sote

Kahvaltıda sosis yemek güzeldir. Sosis sote yemekte güzeldir. Şöyle güzel bir sosis yapalım da yiyelim değil mi? 1 paket sosis, Biber, 2-3 domates, Tuz ve pul biber sosis sotemizi yapmak için bize gerekli olan malzemelerdir. Sosis sote yapmak oldukça basittir. İsterseniz hemen mis gibi nefis lezzetli sosis sotemizin yapımına geçelim.

İster kahvaltıda ister akşam yemeğinin yanında her türlü güzel giden bir yemek Sosis Sote. 1 paket sosisi yuvarlak dilimleyin. Biberleri de dilimleyip tavaya alın. Üzerine 2-3 domatesin kabuğunu soyup doğrayın. Çok az da sıvı yağ gezdirin. Üzerine tuzunu ve istediğiniz baharatları ekleyin. Kapağını kapatıp ocakta nar gibi kızarana kadar pişirin. Tahminimce 15 dakika piştitkten sonra Sosislerimiz Sote haline yani nar gibi kızarmış olacak. Nar gibi kızaran bu sosilerin üstüne eritilmiş kaşar ekleyerek servis yaparsanız lezzetini kat kat daha fazla arttırmış olursunuz. Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>